Berani ve druhém utkání Zubr Cupu nestačili na Nové Zámky

Hokejisté Berani Zlín nedokázali ve druhém utkání turnaje Zubr Cup navázat na čtvrteční výhru 6:2 nad Jihlavou a zaznamenali první letošní porážku. Na Zimním stadionu Luďka Čajky se hrálo až do 33. minuty bez gólů, následně se ale do dvoubrankového vedení dostal soupeř z Nových Zámků a Zlín už gólem Jiřího Karafiáta jen snížil na konečných 1:2. Dílčí úspěch zaznamenali Berani alespoň v samostatných nájezdech, kde zvítězili 3:1 po trefách Puliše, Kuldy a Šlahaře. Závěrečný duel turnaje Zubr Cup je na programu ve čtvrtek od 19 hodin v Přerově, kde se Berani utkají s domácí Meoptou.
příprava - ZUBR CUP, út 14.8.2018, Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín
Nové Zámky
1:2
(0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 51. Karafiát (Kulda) – 33. Rogoň (Novák), 50. Novák (Videlka, Ordzovenský). Rozhodčí: Hradil, Obadal – Lukš, Novotný. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. V oslabení: Bez. Diváci: 1408. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Štůrala – Ferenc, Žižka, Nosek, M. Hamrlík, Valenta, Matějíček, Řezníček, Dluhoš – Kubiš, Honejsek, Okál – Václavek, Fryšara, Ondráček – Poletín, Puliš, Šlahař – Kulda, Werbik, Karafiát.

Košarišťan – Juraško, Andersons, Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, Konig – H. Ručkay, Hruška, Pospíšil – Jurík, Zbořil, Štrauch – Rogoň, Videlka, Bajtek – J. Ručkay, Fábry, Janáč.

Začátek utkání možná fanoušky trošku šokoval, na rozbruslení se totiž objevilo jen deset hráčů. Trenér Robert Svoboda se rozhodl rozdělit sestavu na dvě poloviny, první a druhou polovinu duelu odehrály vždy jiné dvě lajny. I když se dost vylučovalo, góly nepadaly.

Na ten první se čekalo až do 33. minuty. Patrik Rogoň si vyjel zpoza branky a dostal kotouč do sítě. Hned v úvodu třetí části hráli Berani dlouhou čtyřminutovou přesilovou hru, vyrovnat se jim ale nepodařilo. A tak se zase radoval soupeř ze Slovenska, kdy do sítě propadla rána z kruhu od Michala Nováka. O jediný gól Zlína se v čase 50:50 postaral z dorážky Jiří Karafiát, čímž se gólový účet utkání uzavřel.